Hakkımızda

Şirket Profili

LİNKAS 2003 tarihinde gömülü kontrol sistemleri geliştirmek ve üretmek amacıyla Ankara’da kurulmuştur. İlk olarak otomotiv elektroniği alanında faaliyetlerine başlayan LİNKAS, kendi bünyesinde geliştirdiği Merkezi Araç Kontrol Ünitesi, Araç Gösterge Paneli ve haberleşme sistemleri ile kısa sürede partnerleri için önemli bir teknoloji çözüm ortağı olmuştur. Kuruluşunun 10. yılında üretim faaliyetleri ile araştırma-geliştirme faaliyetlerini ayıran firmamız;
- Araştırma geliştirme faaliyetlerine Linkas Teknoloji A.Ş. bünyesinde Hacettepe Üniversitesi Teknokent tesisinde,
- Üretim faaliyetlerine Linkas Elektronik Ltd. Şti. bünyesinde Gersan Sanayi Sitesi ve ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesislerinde devam etmektedir.
Bütünleşik teknolojik çözümler sunan LİNKAS, araştırma geliştirme faaliyetlerini proje konularına bağlı olarak
- Otomotiv elektronik alt sistemleri,
- Seviye ölçüm sistemleri ve algılayıcıları,
- Elektrikli tıbbi cihazlar
olmak üzere üç stratejik iş alanında odaklamıştır. LİNKAS bu alanlarda sistem tasarımı, donanım tasarımı, yazılım tasarımı, endüstriyel tasarım, simülasyon, test ve üretim yeteneklerine sahiptir.

Politikalarımız

Küresel ölçekte özgün ürünlere sahip bir teknoloji şirketi olmaktır.
Stratejik iş alanlarımızda yenilikçi ve rekabetçi ürünler geliştirmek, ürünlerimize küresel ölçekte pazar bulmaktır.
Faaliyetlerimizde ve süreçlerimizde güncel ve rekabetçi teknolojiyi kullanmak, sürekli iyileştirme yaklaşımıyla müşteri memnuniyeti sağlamaktır.
Sürekli eğitim ve iyileştirme yaklaşımıyla iş kazalarını ve meslek hastalıklarını ortadan kaldırmak ve sağlıklı çalışma ortamı sağlamaktır.
Sürekli iyileştirme ilkesiyle tüm faaliyetlerinin çevresel etkilerini yasal ve diğer şartlara uygun olarak azaltarak çevre kirliliğinin önlenmesini sağlamaktır.
- İş ahlakına uygun davranmak,
- Tüm faaliyetlerde şeffaf ve adil olmak,
- İnsana değer vermek,
- Çevreye duyarlı olmak
Benimsediğimiz ve korumaya özen gösterdiğimiz etik ilkelerimizdir.